Otázky a odpovědi - chůvička Respisense

Kdo potřebuje monitory Respisense?

Monitory Respisense™ se doporučují pro všechny děti mladší než jeden rok, zejména během prvních osmi měsíců, ve kterých jsou děti nejvíce zranitelné.
Nahoru

Co dělají monitory Respisense?

Respisense monitoruje všechny pohyby bříška dítěte. Jestliže se zastaví pohyby bříška, vestavěný stimulátor jemně povzbudí dítě k aktivitě a pokud pohyb stále nepokračuje, spustí zvukový alarm, aby upozornil nejbližšího dospělého.
Nahoru

Proč Respisense?

Respisense je průkopníkem zcela nového přístupu k monitorování miminek, odstranil všechna rizika starších modelů a činí jej snadno a dokonale přenosným. Je první monitor na světě bez použití kabelu a může být použit pro všechny děti, ať už doma nebo někde jinde, protože umožňuje volnost pohybu.
Nahoru

Je Respisense spolehlivý zejména při jízdě autem nebo kočárkem nebo je možné monitor zmást pohyby auta, kočárku?

Vzhledem k tomu, že Respisense, stejně jako ostatní monitory pohybu, sleduje pohyb dítěte na bříšku, může pravidelné externí pohyby registrovat a ty mohou zmást za určitých (výjimečných) případech monitor. Náš tým designérů podnikl mnoho opatření proti takovým případům:

Vzhledem k tomu, že je čidlo umístěno mezi bříškem dítěte a plenku v pase, měří změny tlaku mezi tím. Bříško dítěte a plenky mají tendenci se pohybovat, toto umístění snižuje nežádoucí účinky vnějších impulsů.

2. Monitor je vyroben tak, aby filtroval očekávané frekvence pohybů související s normálními pohyby bříška miminka. Rychlý impuls, například nečekaný přejezd kočárkem přes kámen, bude ve většině případů ignorovat.

3. Umožňuje rodičům vnímat, že monitor detekuje některé externí pohyby, monitor Respisense rozlišuje (a ukazuje rozdíl) mezi normálním chováním při bdělosti a spánku dítěte. Pokud miminko spí, bříško dítěte má tendenci se pohybovat rytmicky. Jsou-li zjištěny rytmické pohyby, na Respisense bude blikat zelená "spící" kontrolka. Jsou-li zjištěny nepravidelné pohyby, očekává se vzbuzení miminka, bliká žlutá kontrolka. Proto by se dalo očekávat, že pokud dítě spí ve vozidle, bude blikat zelené světlo. Pokud tomu tak není, může monitor zaregistrovat externí pohyby a bude tedy patrné, zda vnější činnosti zasahují do detekování monitoru a mohou být přijata opatření.

I když Respisense záměrně může odmítnout vnější zásah, je možné, že za určitých podmínek přepíše tento proces a je obtížné předjímat všechny možné scénáře. Monitor byl dobře navržen s vysokou mírou spolehlivosti tak, aby vyloučil signály, které obvykle pletou jiné monitory, jako je proudění vzduchu od stropního ventilátoru a vlny energie z dřevěných podlah. Ale jak dobře bude moci odmítnout velké vnější signály, závisí do určité míry na typu a velikosti těchto hnutí.

Jako takový obvykle pracuje velmi dobře v dopravním letadle nebo dobře tlumeném autě jedoucí na pevném povrchu - například asfaltu, při možná zvláštními (a obvykle vzácnými) zmatek působící občasnými ostrými otřesy. Nicméně pokud cestujete po nerovném povrchu s malým autem nebo tlačíte dítě v kočárku po hrbolatém chodníku, může dojít k nějakému zmatení. V takovém případě ale kontrolka stále umožňuje inteligentní zpětnou vazbu pečovateli, který by očekával, že bude blikat zelené světlo, zatímco miminko spí. To znamená, že je nutná ostražitost, protože nelze spoléhat na poplach pouze za takových výjimečných okolností. Tato výjimka je uvedena v návodu k použití.
Nahoru

Potřebuji také zvukový monitor?

Zvukové a video monitory jsou nejvhodnější, chceme-li vědět, kdy dítě začne být nepokojné nebo pláče, aby přilákalo pozornost, tj. když je dítě příliš neklidné. Monitor Respisense nabízí účinnou pomoc na druhém, důležitějším místě dětské aktivity – když příliš ztichne a nehýbe se.

Na základě sledování dýchacích pohybů poskytuje pocit jistoty, že budete upozorněni, pokud se miminko stane nebezpečně neaktivní, a navíc Respisense Buzz poskytují okamžité jemné stimulace ještě před zásahem člověka. Byl navržen jako vysoce specializovaný, inteligentní a na funkce bohatý přístroj sledující pohyb, u kterého je mimořádně snadné použití.

Některé monitory pohybu vytvářejí zvukové signalizace na nebezpečně vysoké úrovni, které mohou poškodit sluch dítěte. Respisense alarm je hlasitý a pronikavý a lze jej slyšet dost daleko, ale na bezpečné úrovni nižší než 86 dB. Přidání jednoduché chůvičky do vašeho dětského pokoje vám umožní přenášet Respisense alarm tam, kde se nacházíte, aniž by potenciálně škodil sluchu dítěte.

Rodiče mohou přenášet zvukový alarm do dalších místností chůvičkou, mohou si vybrat nejvhodnější pro jejich potřeby a konkrétní situaci z široké nabídky baby monitorů zvuku ("chůvičky"), které jsou k dispozici na na trhu. Můžete si vybrat z jednoduchých zvukových monitorů, monitorů zvuku a videa, monitorů zvuku a sledování teploty, pomocí digitální nebo analogové technologie, s jedním, dvěma nebo více kanály, dobíjecí nebo napájené ze sítě verzi s nebo bez vyhledávání kanálů. Volba je na vás!
Nahoru

Společné spaní

Matky, které se obávají usínání při kojení, mohou použít Respisense, aby své děti sledovaly, pokud by si zdřímly. Rodiče společně spící s miminkem mohou mít velký prospěch z použití tohoto nenápadného malého přístroje.
Nahoru

Spící na bříšku

I když jsme se shodli s předními odborníky, že děti by měly v ideálním případě spát na zádech, některé matky zjišťují, že jejich děti trvají na spaní v jiných pozicích. Zpětná vazba od skutečných rodičů, kteří využili našich monitorů s dětmi spícími na boku, nebo bříšku prokázala, že se lze na Respisense spolehnout i za těchto okolností, dává vyšší míru jistoty pro rodiče miminek spících na bříšku.
Nahoru

Je Respisense bezpečný?

Monitor Respisense byl zkonstruován milujícím otcem a rozsáhle testován na jeho vlastních trojčatech déle než dva roky. Eliminací rizik, obsažených v zařízeních, užívajících senzory, umístěné pod matrací, byly tyto unikátně tvarované monitory zkonstruovány jako nejbezpečnější na světě: nemají přívody, které by mohly dítě škrtit, žádné smyčky, které by mohly pevně zachytit a seškrtit krevní oběh na rukou nebo na nohou, ani síťové přívody, které by se mohly opotřebit a být příčinou úrazu elektrickým proudem nebo způsobit požár.

Je vyroben z hypoalergenního a odolného materiálu, neobsahuje křemík nebo latexové díly, které jsou v neustálém kontaktu s dětskou pokožku a nemá malé výstupky, které mohou upadnout a způsobit dušení. Monitory nevyužívají radioaktivní materiál a nevytvářejí žádné rádio nebo ultra-vysokofrekvenční impulsy.

Monitory nesou ochrannou značku CE, odpovídající požadavkům norem 2001/95/EC a 89/336/EEC, jak je certifikováno podle TUV Rheinland Quality Services, a podléhají normě ISO9001:2000 o řízení jakosti.
Nahoru

A co falešné poplachy?

Příčinou falešných poplachů jsou u většiny tradičních monitorů dýchání nebo pohybu uvolněné vodiče nebo nesprávná instalace. Monitory Respisense není třeba nastavovat na jejich prostředí, kde se používají, nemají vodiče nebo zásuvkové spoje, které by se mohly uvolnit nebo časem opotřebit. Důvody většiny falešných poplachů v tradičních monitorech jsou tedy v patentované konstrukci Respisense zcela vyloučeny.

Komplexní a informační pokyny, které jsou součástí každého monitoru, poskytují užitečné rady, jak používat monitory, a je-li správně Respisense používán uživatelem tak, aby nemusel snášet falešných poplachů, i když by se mělo dítě skutálet do vzdáleného koutu v postýlce.
Nahoru

Co když monitor spadne z pleny?

Pokud se monitor Respisense uvolní, což je nepravděpodobné, bude mít problémy s rozpoznáním pohybu dítěte a upozorní vás na situaci.
Nahoru

Jaké matrace mohu používat spolu s monitory Respisense?

Respisense jsou konstruovány tak, aby fungovaly kdekoli, kde mohou děti usnout - na lůžkovinách jakéhokoliv typu nebo tloušťky, v kočárku nebo na piknikové dece nebo babičce na klíně. Může být použit v koších, houpacích sítích, přenosných postýlkách, cestovních postýlkách a dětských lůžkách. Na rozdíl od tradičních designů Respisense také pracuje dobře se specializovanými systémy postelí. Monitory Respisense byly konstruovány pro cestování a vylučují problémy spojené u tradičních monitorů s novou instalací.
Nahoru

Je dětský monitor jako Respisense nutný?

Stejně jako použití bezpečnostních pásů, aby bylo cestování bezpečnější, může Respisense pomáhat zajistit první rok dítěte bezpečnější tím, že upozorní někoho, že se dítě stává nebezpečně neaktivní. Kromě toho TummyTickle™ vibrační mechanismus napodobuje dotykové podněty, které často používají sestry na jednotce intenzivní péče na děti, které se přestanou pohybovat.
Nahoru

 Nahoru      Domů      Online objednávka      Kontakt      Administrace
Webmaster      Respisense.cz  © 2016